hgs  eokul   lgs   kyk  
  12.04.2024  

HGS nereden nasıl alınır?

Hızlı Geçiş Sistemi kartı ya da etiketi satın almak isteyenler nerelerden satın alabilir? Sadece PTT şubelerinden mi almalı yoksa bankalar da veriyor mu?

Bu haftadan itibaren KGS tarih oluyor, yerine hızlı geçiş sistemi geliyor. Bunun için KGS'lerinizi teslim edip HGS'ye geçmeniz gerekiyor.

Yaklaşık 10 milyon KGS kartı HGS etiketi ile değiştirilecek. Bu değiştirme işlemi PTT şubelerinde ve karayollarının giriş ve çıkışında bulunan PTT noktalarında 5 TL karşılığında yapılacak.

Sistemin en büyük avantajlarından biri de vatandaşların HGS kartlarını benzin istasyonları, marketler hatta bakkalarda bile doldurulabilecek olması.

BANKALAR DA VERİYOR

HGS için bankalar da devreye girdi. Ücretsiz olarak HGS sahibi olmak isterseniz, hesabınız olan banka bu konuda müşterilerine ayrıcalık tanıyor. HGS'yi bankadan aldığınız taktirde ise dolum işlemi ile uğraşmanıza gerek kalmıyor. Belirlediğiniz bir limitte, HGS'niz bittikçe kredi kartı ya da vadesiz hesabınızdan dolum yapılıyor.

HGS NASIL ALINIR?

HGS almak için gereken iki evrak var. Birincisi araç ruhsatı diğeri ise kimliğiniz. Bunlarla PTT ya da bankalara başvurduğunuzda HGS kartınızı alabiliyorsunuz.


16 yorum

hgs alamamak

1 haftadır bakırkoy ,çekmece ilçeleri içinde hiç bir ptt ofisinde , shell benzin istasyonlarında hgs bulamıyorum.1 hafta önce kaçak geçiş yaptımceza ödemek zorundamıyım.Tüm çabalarıma rağmen hgs bulamamak benim ceza almamı mı gerektiriyor? saygılarımla.

08.03.2013 - nejat şolpan

hgs iptal olabilirmi yanit

hgs iptal olabilirmi yanit alabilirmiyim

15.03.2013 - osman asoğlu

Lutfen isi dusen arkadaslar

Lutfen isi dusen arkadaslar fsm koprusunde ptt subesinde gorevli iki arkadasin ozellikle genc olaninin tavirlarina dikkat etsinler..neye gore personel alimi yapiliyor bilmiyorum fakat gecen gece 22:00 civari hgs almak istedigim yer bir ptt isletmesimi yoksa kiraathanemiydi anlayamadim agzinda sakizi ile kiyafetinin hicbir ozelligi kamu hizmeti verdigini gostermeyen, ihtiyaci olanlara yardim ettigi icin maas aldiginin farkinda olmayan itici ve ihtiyaclara karsilik veremeyen, herhangi bir soru soruldugunda net bir cvp vermeyi bilmeyen lakayit bir ekip görevlendirdigi icin ptt yi tebrik ederim..

26.03.2013 - Misafir

Hocam Böle Bir Durumda

Hocam Böle Bir Durumda Kaldığınızda Lütfen Duyarsız Kalmayın ve Önce O İşletmenin Amir ine ve Genel Merkez İrtibat Mailine Aynen Bunları Yazın. Bunlara Asla Allahından Bulsun lar Diyerek Müsamma Göstermeyin. En Hassas Olduğum Bir Konudur. Ama Malesef Karşılaşıyoruz!!!

20.04.2013 - Misafir

Ptt, Bu ülkenin en kötü

Ptt, Bu ülkenin en kötü kurumları listesinde ilk sıralarda yer alır. elemanları ger.ekten kötü. yaşadığım diyalogları yazsam inanamazsınız. ben şikayet ettim ama yine de bir netice alamadım.Kurum bence kötü yönetiliyor ve acilen müdahale edilmeli.

26.04.2013 - Misafir

Türkiyenin heryerinde bu böle

Türkiyenin heryerinde bu böle memuzlar kendini ne sanıyor bilmiyorum adliyenin fotokopicisinn peşinde koşuyo 40 kişi keyfi gelsinde fotokopi çeksin die.bugun bi memur nekadar maaş alıyor ama hakkını vermiyolar hepsinin temizlenip yerlerine adam gibi il görecek yeni nesiller yerleştirilmeli...

16.05.2013 - Misafir

Bu ülke de bimer diye bir şey

Bu ülke de bimer diye bir şey var. Lütfen gördüğünüz aksaklıkları bimer in sayfasından şikayet ediniz. Bu bir vatandaşlık görevidir. Bir başkası aynı sıkıntıyı yaşamasın.

19.06.2013 - Misafir

hgs hakkında

şu an adanaan yazıyorum 15 gündür hgs arıyorum ve bulamıyorum otobana girsem yok derse ceza yiyorum ben ne yapayım şu an 4 geçişim cezaya girdi zaten lütfen yardımcı olun

24.07.2013 - mehmet yalçın

kuyumcu

bir bileklik aldım eşim beğenmeyince iade edeyim dedim 450ye aldığım bilekliği ancak 320ye alacağını söyledi. çünkü hurda olarak alıyormuş. sıfr hiç kullanılmadı ve 3 gün sonra. şimdi borçlar hukukunda iade süresi 7 gün. ama bizde kural böyle diyor. nereye gidecek yani şimdi dava mı açacağım trişkadan bir mevzuda.ayıp değil mi?

31.07.2013 - hacı

bimer

kütahya da çinigaz denilen şirketi defalarca bimere bildirmeme rağmen değişen bir şey yok. zam gelecek diye 60 tl lik doğal gaz veriyor.

23.08.2013 - Misafir

PTT Kargo

PTT nin kargo hizmetlerinden faydalanıyordum, hiçbir kargoyu kapıya getirmiyorlar haber kağıdı bırakıp gidiyorlar mecburen gidip kendim alıyorum. Şikayet ettiğimde de bizim personelimiz böyle şey yapmaz diyorlar. Başka nereye şikayet etmeli bunları.

02.09.2013 - Misafir

Bende ptt ile kargo konusunda

Bende ptt ile kargo konusunda sıkıntı yaşadım ilk olarak çinden aldığım bir ürünü , ürün çinden 13 günde gelmesine ve sistemde şubede görünmesine karşılık yaklaşık 1 ay boyunca şubeye gittim, her seferinde öyle bir kargo gelmedi yanıtı aldım. En son işi kızıştırıp amirlerine çıkınca ve biraz ortalığı karıştırınca paketin 1 aydır bir çekmecede bulunduğu ortaya çıktı. Başka bir gün biri ile gıda alışverişi yaptım ptt kargo ile göndereceğini söyledi bende başka kargo ile göndermesini istedim fakat bölgede başka kargo olmadığı için şahış ürünleri ptt kargo ile gönderdi hergün gidip sora sora 1 Haftada ürünleri bozulmuş halde teslim aldık. Bir de memurun pişkin pişkin Bunlar sizin miydi? daha evvel gelseydiniz ya?" demesi üzerine diyecek bir söz bulamadım. Bunun dışında buradaki şubede paket teslimi yapmıyorlar postacı (yanında paketsiz gelip) zile basmadan "kapıya geldik bulamadık ptt şubesinden paketinizi alın" şeklinde not bırakıyorlar. Arkadaşlar onları düşündüğümüzde özel bir kargo belki 1000 paket günde dağıtım yaparak cumartesileri de dahil çalışarak akşamlara kadar aylık 800 tl alıyorsa , ptt çalışanlarının 2500-3000 TL maaşla sabah 9 akşam 5 cumartesi pazar tatil kargoları dağıtmadan günde 5-10 paket teslimlik iş yapması onlara da hak vermek lazım, yaz kış klimalı ortamda çok çalışıyorlar. Merak edenler için Karacabey/ BURSA PTT

06.09.2013 - Oktay YILDIZ

hgs ceza

iyi günler siz ceza yemişiniz size karsı ayıp olacak ama bu geçiş cezaları ne kadar ve hem giriş hem çıkışta mı yiyoruz bu cezaları

04.10.2013 - Misafir

bimer

bimer. malesef muhaberat servisi gibi. sizden alıp ilgiliye bildiriyor birazcık sonucu araştırıverse inanın mükemmel olacak

29.10.2013 - Misafir

okada 6 gün tay yıldız bu

okada 6 gün tay yıldız bu ifadelerin ile hiçmi hiç ptt hakkında bilgin olmadığını ayan beyan göstermiş oldun şöyleki kargo yaşıma adeti bin değil 80 adet günlük bilimsel çalışma ama ptt kargocusuna 140 adet dagıttırıyorlar ikincisi gercekten kargoyu müşteriye teslim etmek kargocunun işini daha kısa zamanda bitirmesi demektir aksi halde teslimat yapılmadıgında sizing görmediğiniz o kadar farmali işler varki bilseydiniz emin olun söylemezdiniz; artı kargo tamamen özelleştiğini biliyormuydun ve çalışanlarda askari üçret aldıklarını ve yol yemek parasının olmagını ve günde 10 saat 6 gün çalıştıklarını zanedersem bilmiyorsundur. mutlaka gönderide sana ulaşacak tl nosuda allah bilir yoktur.....ve ve ve

04.12.2013 - can

Konular